KONST / Litografier / Litografi 7821086
*
nr 782 1086
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, Eric Hallström (1893-1946), på trappan, motivets mått: 32 z 43
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 17:59:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:11:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Läs mer om Eric Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric hallström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trappan
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
*
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Läs mer om Eric Hallström
nr 782 1086
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, Eric Hallström (1893-1946), på trappan, motivets mått: 32 z 43
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/10 13:11:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.Läs mer om Eric Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric hallström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trappan
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31



